ÖVRIGT / Diverse / Pigtittare 10177261
*
nr 1017 7261
Pigtittare
höjd: 42 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 februari 2016
kl 19:26:08
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/2 14:09:08
1
150 kr
8/2 18:03:05
2
250 kr
8/2 18:12:45
1
250 kr
8/2 18:12:45
2
250 kr (Budbetjänt)
8/2 18:17:49
1
300 kr
8/2 18:18:26
1
300 kr
8/2 19:17:02
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel spegel
-
7114 Ask
med lock, Lack med pärlemo. Längd: 35 cm, djup: 26..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:13
-
7173 Medalj
Österrike, 18k / förgylld brons, emalj. Diameter: ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:24
-
7059 Smyckeskrin
Lackarbete, Hongkong. Längd: 30 cm. Djup: 21 cm, h..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:37
*
Pigtittare
Läs om budbetjänten
nr 1017 7261
Pigtittare
höjd: 42 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 februari 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/2 14:09:08 | 1 | 150 kr |
8/2 18:03:05 | 2 | 250 kr |
8/2 18:12:45 | 1 | 250 kr |
8/2 18:12:45 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
8/2 18:17:49 | 1 | 300 kr |
8/2 18:18:26 | 1 | 300 kr |
8/2 19:17:02 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel spegel
-
7114 Ask
med lock, Lack med pärlemo. Längd: 35 cm, djup: 26..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:13 -
7173 Medalj
Österrike, 18k / förgylld brons, emalj. Diameter: ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:24 -
7059 Smyckeskrin
Lackarbete, Hongkong. Längd: 30 cm. Djup: 21 cm, h..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:37